Hakkımızda

APSİYON A.Ş., apartman, site, iş merkezi, AVM gibi ikamet ya da ticari amaçlı tesislerin yönetsel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla web tabanlı olarak yazılım hizmeti veren ve alanında ilk olma özelliğine sahip bugün 30’dan fazla çalışanı olan bir bilişim firmasıdır. 2000’li yılların başlarından beri apartman, site, iş merkezi, AVM gibi ikamet ya da ticari amaçlı tesislerde bulunan kat malikerinin ve bu maliklerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten yönetici/yönetim firmalarının idari, mali, finansal ihtiyaçlarının giderilmesi aşamasında yaşanan sorunları fiilen ve yakinen gözlemleme şansını elde eden kurumumuz, sektörel ihtiyaç haline gelmiş, bugün itibariyle sayısı ciddi anlamda yetersiz seyreden “yetişmiş personel” ve “yönetici” eksikliğini farketmiştir. Bu eksikliği gidermek üzere profesyonellerden ve akademisyenlerden oluşan kadroyu bir araya getirerek, apartman ve site yöneticiliği, alışveriş merkezi yöneticiliği vb. konularda teorik ve pratik programlardan oluşan eğitimler vermek üzere APSİYON AKADEMİ’yi kurmuştur.

Profesyonel deneyimlerin yanında Türkiye Ekonomisi’ndeki gelişmeler de sektörel ihtiyaçları ortaya çıkarmaktadır. TÜİK verilerine göre Türkiye’de 2013 yılında 1.157.190 adet, 2014 yılında 1.165.381 adet, 2015 yılı ilk 9 ayı itibariyle ise 936.615 adet konut satışı gerçekleşmiştir. Bu rakamlar günde 3200’den fazla konut satışına tekabül etmektedir. Diğer yandan yine TÜİK verilerine göre 2014 yılında 1.026.155 adet daire için yapı kullanma izin belgesi çıkarılmıştır. Bu göstergeler inşaat sektöründeki üretim hızını görmek açısından önemlidir.  Bütün bu gelişmeler hem ikamet amaçlı tesisler hem de işyerlerini bir araya getirmek amaçlı alışveriş merkezleri açısından yetişmiş personel ihtiyacını artırmıştır. Toplu yapıların ve AVM’lerin yönetim kademesindeki ihtiyaçlar gözle görülür şekilde kendini göstermiştir. Bu anlamda bireysel ve kurumsal girişimler artmıştır. Özellikle sadece İstanbul değil, tüm yurtta site yönetim firmaları sayısı artmış, AVM yönetim şirketleri her ilden talep görür hale gelmiştir.

Site yönetimleri ve AVM yönetimlerinin insan kaynağı ihtiyacı hem üniversitelerin ilgili bölümlerinin mezunları hem de sertifika programlarını bitiren mezunlar aracılığı ile giderilmeye çalışılmakta ya da diğer branşlardan mezun olup da bu alanda kariyer yapmak isteyenlerin yetiştirilmesi ile karşılanabilmektedir. Dolayısıyla sektörde yetişmiş, doğrudan alanla ilgili formasyona sahip, kısa zamanda verimli hale gelebilecek, sektör odaklı eğitim almış kişiler halen yeterli düzeyde seyretmemektedir. Bu nedenle bu tür eğitimler verilmesi toplumsal bir ihtiyaç olarak önem arz etmektedir. APSİYON AKADEMİ bu boşluğu doldurmak ve nitelikli yöneticiler yetiştirmek, aynı zamanda profesyonel yönetim firmaları açarak girişimde bulunmak isteyenler için hizmet verme gayreti içindedir.

Site yöneticileri, site yönetim kurulu üyeleri, kat malikleri, kendi işini kurarak profesyonel yöneticiler yapmak isteyenler, kendi projeleri için yetişmiş personele ihtiyaç duyan yapı ve inşaat şirketleri için doğru adres APSİYON AKADEMİ’dir.